Ön Ödemeli Kartlar

Bir banka hesabına bağlı değildir; Kredi kartlarında olduğu gibi bir kredi limiti bulunmaz ve kart sahibine karta yüklenen tutar kadar harcama yapma imkanı sunar. Minimum ödeme tutarı, son ödeme tarihi ve faiz ödeme yükümlülüğü yoktur.

Genel Bilgi
* Ön ödemeli kartınızın para birimini, isteğiniz doğrultusunda TL, USD, EURO ve GBP olarak belirleyebilirsiniz.
* Ön ödemeli kartınıza dilediğiniz zaman yeniden para yükleyebilir, yüklediğiniz tutarı dünyanın heryerinde alışverişleriniz ve MasterCard Logosu taşıyan ATM’ lerden nakit çekim işlemleriniz için kullanabilirsiniz.
* Karta yüklenen tutar yurtiçi ve yurtdışı farketmeksizin POS cihazı bulunan milyonlarca mağazada ödeme amaçlı ya da MasterCard\Maestro logosu taşıyan tüm ATM’ lerden ekonomik ücretlerle nakit çekim işlemi gerçekleştirmek için kullanılabilirsiniz.
* TurkishBank 3D Secure Ödeme Hizmetimiz sayesinde, uygulamaya dahil “MasterCard SecureCode” logolu web sitelerinden ön ödemeli kartınız ile alışverişlerinizi daha güvenli bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz.
* Kartın para birimi, kartın kullanılacağı ülkeye göre belirlenebilir. Böylece kur farkı ortadan kalkar.
* Yurtdışında eğitim gören çocuğunuza Turk Bankası şubelerinden para transfer edebilirsiniz. Üstelik gönderdiğiniz tutar kart bakiyesine anında yansır ve dünyanın neresinde olursa olsun, kart sahibine ücretsiz SMS ile bilgi verilir.
* Hızlı, kolay ve ekonomik ücretlerle para transferi imkanını sağlar.
Ön ödemeli kartlara para yüklemesi yapılabilecek noktalar;
• Türk Bankası şubelerinden,
• 0 (392) 444 73 73 numaralı Çağrı Merkezinden,
• Diğer bankalardaki hesaplarınızdan EFT veya SWIFT ile ve
• Ingiltere ve Türkiye’deki grup Bankalarımızın şubelerinden para yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda kart numarası ile para yükleme işlemi gerçekleştirilebilir.
Ön ödemeli kartınızın bakiye bilgilerini;
• ATM’lerimizden,
• Ön Ödemeli Kart internet şubesinden, esube.turkishcards.com,
• 0 (392) 444 73 73 numaralı Çağrı Merkezinden ve
• Şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Yurtdışındaki ATM’lerden bakiye görüntüleme imkanı bulunmadığından, yurt dışında bulunan Nakito, Express Card ve Card Extra hamillerimizin bakiye ve kart işlemlerini Ön Ödemeli Kart İnternet Şubesi’nden takip etmelerini öneririz.

Ön Ödemeli Kart ile ilgili detaylı bilgiyi www.turkishcards.com sayfamızdan, Şubelerimizden veya 0 (392) 444 73 73 numaralı Çağrı Merkezi’mizden alabilirsiniz.