İştiraklerimiz

Grubun Ana Bankası Kuzey Kıbrıs’da 1901 yılında kurulan ve KKTC’de 20 Şube ile faaliyet gösteren Türk Bankası Ltd.’dir.

Gruba bağlı diğer iştirakler & Grup Şirketlerimiz ülkelerine göre aşağıda gösterilmektedir:
KKTC
Türk Sigorta Limited, 1996 yıllında kurulan Saray Sigorta Ltd.’nin devamı olup bireysel ve kurumsal sigorta hizmeti vermektedir.

İNGİLTERE
TurkishBank (UK)
1974 yıllında Harringay Şubesi ile İngiltere’de faaliyete başlayan grup, 1991 yıllında Harringay, Dalston ve Elephant and Castle Şubeleriyle TurkishBank (UK) Ltd.’yi kurmuştur.
TurkishBank (UK) Ltd. halen Borough Merkez Şube, Harringay, Dalston, Edmonton ve Palmers Green Şubeleri ile toplum bankacılığına odaklanmış olup, ticari bankacılık hizmetlerini de ayrıca sunmaktadır.

TÜRKİYE
TurkishBank A.Ş
1980 yılında İstanbul’da ilk şubesini açarak faaliyete başlayan Grup 1991’de Türkiye’de bankacılık lisansını alarak TurkishBank A.Ş.’yi kurmuştur.
TurkishBank A.Ş. kurumsal, ticari ve bireysel müşterilerine “İlişki Bankacılığı” misyonu ile Türkiye’de 12 Şube ve 13 ATM’siyle hizmetlerini sürdürmektedir.

Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
TurkishBank A.Ş. bünyesinde menkul kıymetler birimi iken, 1988 yılında Sermaye Piyasası Kurumu mevzuatı doğrultusunda Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ismiyle kurumlaştırılmıştır.
Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. BİST üyesi olup, Sermaye Piyasası Kurumu tarafından faaliyetleri onaylanmış bir aracı kurumdur.