Ön Ödemeli Kartlar

Ön Ödemeli Karta Nasıl Başvurabilirim?

• Ön ödemeli kart başvurularını TürkBankası Şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz.
Size en yakın TürkBankası şubesi için tıklayınız.

• Başvurularınız için 0(392) 444 73 73 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizden, 0(533) 846 7373 numaralı WhatsApp hattımızdan bize ulaşarak veya buraya tıklayarak ön talep oluşturabilirsiniz.

Ön ödemeli kart Ücret ve Komisyon bilgileri için lütfen tıklayınız.

Doldur ve Harca! Son Ödeme Tarihi Yok! Faiz Yok! Anında Cebinizde!

Nakito, istediğiniz zaman para yükleyebildiğiniz, Mastercard logosu olan her yerde ve internette alışveriş yapabildiğiniz, sizin ve sevdiklerinizin hayatını kolaylaştıran ön ödemeli bir karttır.

Nakito isimsiz olarak gelir ancak talep edilirse kart sahibinin ismi de yazılabilir.

Chip özelliği olan Nakito, size yurt içi ve yurt dışında daha yaygın ve güvenli kullanım imkanı sunar.

Ön ödemeli kartınızın bakiyesi şifre ile korunur. Sadece şifreyi bilen kartla işlem yapabilir. Kartınız kaybolsa bile paranız kaybolmaz.

Ön ödemeli kartınızın para birimini; isteğiniz doğrultusunda TL, USD, EURO ve GBP olarak belirleyebilirsiniz.

Ön ödemeli kartınıza dilediğiniz zaman yeniden para yükleyebilir, yüklediğiniz tutarı dünyanın her yerinde alışverişleriniz ve MasterCard Logosu taşıyan ATM’lerden nakit çekim işlemleriniz için kullanabilirsiniz.

Tüm dünyadaki ATM’lere ek olarak para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz TürkBankası ATM listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

TurkishBank 3D Secure Ödeme Hizmetimiz sayesinde, uygulamaya dahil “MasterCard SecureCode” logolu web sitelerinden ön ödemeli kartınız ile alışverişlerinizi daha güvenli bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz. TurkishBank 3D Secure Ödeme Hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için şubelerimizi arayabilirsiniz.

Ön ödemeli asıl kartınıza sınırsız sayıda ek kart oluşturabilirsiniz. Böylece kartınızın size sunduğu rahatlık ve hizmetlerden; şehir dışında veya yurt dışında eğitim gören çocuğunuz, evinizde size destek olan yardımcınız veya ödüllendirmek istediğiniz çalışanlarınız da faydalanabilir.

Bankamıza ait ön ödemeli kartlarınıza para yükleme yapabileceğiniz güncel yöntem ve araçlar:

 • TürkBankası Şubelerinden nakden veya hesabınızdan,
 • EFT (TL) ile,
 • TürkBankası ATMlerinden,

para yükleyebilirsiniz.

EFT ile Para Gönderimi : Kartınıza EFT işlemini gerçekleştirirken lütfen aşağıdaki bilgileri tanımlamayı unutmayınız:

Alıcı Banka                       : TurkishBank A.Ş

Alıcı Şube                         : TurkishBank EFT Merkezi

Alıcı Ad-Soyad                 : Adınız ve Soyadınız

Alacaklı Kart Numarası : Kart Numaranız

Açıklama                           : Kart Numarası – Ad Soyad

Tutar                                  : Yükleyeceğiniz Tutar (TL)

IBAN                                  :TR13 0009 6009 9999 4000 1126 50

Yabancı para birimli kartlarda para yükleme işlemi sadece TL para birimi ile kabul edilmektedir.Tarafınızdan nakden, havale, PTT veya EFT aracılığı ile iletilen para yükleme tutarları Bankamıza ulaşmasına takiben, ön ödemeli kartınızın para birimine dönüştürülerek aynı gün içinde kartınıza yüklenecektir.

Üstelik gönderdiğiniz tutar kart bakiyesine anında yansır ve dünyanın neresinde olursa olsun kart sahibine ücretsiz SMS ile bilgi verilir.

Ay sonlarında asıl ve ek kart hamillerinin elektronik posta adreslerine ön ödemeli kart ekstresi gönderilir, böylece hesabınızı bilirsiniz!

Vadesi dolan ve/veya son kullanım tarihi yaklaşan kartlar otomatik olarak yenilenmediğinden; şubelerimize başvurarak yeni bir kart alabilirsiniz.

Limitler ve Güvenlik

Ön Ödemeli Kart Limiti Günlük Limitler
Classic Limit 10.000 TL  veya 2.000 USD/EUR/GBP
Elit Limit 30.000 TL  veya 6.000 USD/EUR/GBP
Platinum Limit 50.000 TL  veya 10.000 USD/EUR/GBP

Kart güvenliğiniz için aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

 • Kartınız kişiye özeldir. Kredi kartı, Shopcard ve Nakito’nuzu başkasıyla paylaşmayınız.
 • Kart hamili, şifresini korumakla sorumludur. Şifrenizi banka personeli dahil kimseyle paylaşmayınız. Şifrenizin üçünü kişilerin eline geçmemesi için gerekli önlemleri alınız.
 • Şifrenizin kolay tahmin edilebilir sayılardan oluşmamasına özen gösteriniz. Kartınızın arka yüzüne veya başka bir evrakın üzerine yazmayınız. Şifrenizi ATM’den değiştirdikten sonra şifre zarfınızı imha ediniz.
 • Üçüncü kişilerin şifrenizi öğrendiğini fark ettiğinizde, kartınız kaybolduğunda/çalındığında, izniniz olmadan kullanıldığında; durumu aşağıdaki iletişim numaralarından Bankamıza bildiriniz.
 • Sadece ihtiyacınız kadar kart limiti talep ediniz.
 • ATM’leri kullanırken yabancılardan gelen yardım tekliflerini kabul etmeyiniz. Sadece banka personelinden destek alınız.
 • İşlem yaptıktan sonra kartınızı geri almayı unutmayınız.
 • Telefonda ya da internet ortamında kart ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.
 • Alışveriş işlemlerinizden sonra satış belgesini dikkatlice inceleyiniz.
 • Halka açık bilgisayarlardan kartınız ile on-line işlem yapmayınız. Kartınızla sadece güvenli bilgisayarlardan işlem yapınız.
 • İşlem yapmak istediğiniz ATM ve diğer banka ATM’si üzerinde size her zamankinden farklı gelen bir cihaz, aparat vb. gördüğünüz takdirde işlem yapmayınız. Bize iletişim numaralarından ulaşarak bilgi veriniz.
 • Kartınız ATM’de sıkıştığında ya da ATM’den paranızı alamadığınızda Bankamızı bilgilendiriniz. Banka personeli dışında size yapılacak yardım tekliflerini kabul etmeyiniz.
 • İşlem yaparken ATM başından ayrılmayınız.
 • Yenilenen kartınızı teslim aldığınızda vadesi dolan kartınızı imha ediniz.
 • Adres değişikliklerinizi 15 gün içerisinde şubenize bildiriniz.