İnsan Kaynakları

Bankamızın en önemli varlığı insan kaynağıdır. Bu nedenle İnsan Kaynakları Birimimizin stratejik rolü Bankamızda oldukça önem taşır.

Çağdaş ve yenilikçi bir yaklaşıma sahip, bankamızın stratejik kararlarında etkin olan bir yapıdadır.

Kaliteyi temel alan felsefesiyle, sektörde fark yaratan başarısının ardında yatan en önemli unsurun kaliteli insan kaynağının olduğuna inanarak, çalışanlarının yeterlilik ve becerilerini artırmaya yönelik yatırımlarını aralıksız sürdürmektedir.

Bankamız, müşteri ilişkilerinde en iyiyi yakalamak amacıyla, personel seçimine ve eğitimine büyük önem vermektedir.

İnsan kaynakları politikamızda adayların eğitim kurumlarının isminden çok, motivasyonları ve kariyer planlarına çok önem vermekteyiz.

Türk Bankası İnsan Kaynakları olarak;

• Çalışanların potansiyellerine inanır,
• Çalışanların kendi kariyer planlarını yapmalarına imkan sağlar,
• Çalışanların kariyer gelişimlerini sağlar,
• Çalışanların başarılarını destekler,
• Çalışanların becerilerini geliştirebilecekleri ve kullanabilecekleri çalışma ortamı sağlar.

NEDEN TÜRK BANKASI?

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası Türk Bankası, itibarı olan, kalitesinden ve güvenirliğinden ödün vermeden, güçlü sermaye yapımız, istikrarlı ve etkin yönetimimiz, disiplinli, çalıskan ve bankamıza bağlı personelimiz, yasa ve kurallara bağlılığımız, müşterilerimize vermiş olduğumuz değer ve kaliteli hizmet anlayışı ile 120 yılı aşan büyük ve köklü bir kurumdur.

Türk Bankası ailesinin üyesi olma ayrıcalığını, kazandığınız bilgi ve tecrübeyle, sahip olacağınız değer ve haklarla çok daha iyi hissedeceğiniz inancındayız.

Türk Bankası olarak amacımız;

Personelimiz arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin yetenekleri ve becerilerilerini kullanabilecekleri, geliştirebilecekleri mesleki olanakları ve fikirlerini paylaşabilecekleri iletişimi sağlayarak, çalışkan, yaratıcı, insiyatif sahibi ve kaliteyi destekleyen bir ortam yaratmaktır.

EĞİTİM

Her çalışan kendi işinin lideridir.

Türk Bankası sektördeki liderliğini sürdermenin sürekli gelişm ve eğitim ile olduğunun bilincindedir.

Türk Bankası’da eğitim sistemi, insana verilen değer nedeniyle insan kaynakları politikaları doğrultusunda stratejik bir önem taşımaktadır. Sahip olduğu eğitim sistemi ile çalışanlarının gelişimini desteklemeyi, motivasyonu ve iş tatmini yaratmayı hedeflemektedir.

Yeni başlayan çalışma arkadaşlarımızın bankamıza adaptasyonlarını sağlamak, kurum kültürünü yerleştirmek ve temel bankacılık eğitimi vermek amacıyla eğitim programları organize edilmektedir. Deneyimli çalışanlarımız için ise sürekli olarak hizmet içi ve hizmet dışı eğitim programları düzenlenmektedir.

KARİYER İMKANI

KKTC’nin öncü, çağdaş ve yenilikçi bankası olarak; gelişime açık, eğitimli, ekip çalışmasına ve açık iletişime inanan, moderin, yaratıcı ve dürüst takım arkadaşlarına önem veriyoruz.

Güvenli, istikrarlı ve sağlam bir yapı içerisinde, çalışkan, dinamik, yaratıcı, insiyatif sahibi, yasalara uyan, dürüst , çözümcü ve güleryüzlü Türk Bankası ailesine katılabilmek bir ayrıcalıktır .

Gelin, siz de bu ayrıcalığı bizimle birlikte yaşayın!

Türk Bankası’nda kariyerini geliştirmek isteyen adaylar göreve başladıkları kadrolarda gelişim ve performanslarına bağlı olarak yükselme şansına sahiptirler.

Bu kadrolar aşağıdaki gibidir:

• Denetim (Müfettiş –Müfettiş Yardımcısı)
• Genel Müdürlük Birimleri
• MT (Yönetici Adayı)
• Şubeler

ÜCRETLENDİRME :

Türk Bankası’nda işe başlayan personelin maaşı, sahip olduğu kriterlere göre belirlenmektedir.

Bunlara örnek olarak:

• Üniversite (Mezun olduğu bölüm)
• Yabancı dil bilgisi
• Yüksek lisans

Türk Bankası’nda işe başlayan personele sağlanan olanaklar:

• Sağlık Yardımı; Sıhhat Fonuna üye olan personelin sağlık ödemelerine katkı koyar.
• Eğitime Katkı; Bankacılığı ilgilendiren konularla ilgili AÖF okuyan personelin ve Yüksek Lisans yapan personelin eğitimine katkı koyar.
• Başarıyı Ödüllendirir,
• Bayram ve yılbaşı yardımı,
• Evlenme yardımı,
• Veznede görev alanlar için veznedarlık ödeneği imkanı sağlar,

PERFORMANS DEĞERLENDİRME

Performans değerlendirme sistemi sayesinde, insan kaynağının verimliliği belirlenir ve sürekli gelişim planlarıyla çalışanların gelişimleri sağlanır.

Bankamızda Mart ve Ağustos aylarında olmak üzere yılda 2 kez performans değerlendirmesi yapılır.

Hedef bazlı performans değerlendirme sisteminde, çalışan ile yöneticileri arasında ölçülebilir, spesifik, ulaşılabilir hedefler belirlenmektedir.

Dönem içerisinde personellerimizin hedeflerine ulaşabilmeleri için her türlü destek sağlanmaktadır.

Dönem sonunda gerçekleştirilen hedefler incelenerek personelimizin performans seviyesi belirlenmekte ve performans seviyeleri personellerimizin kariyer planlarına ulaşmalarını sağlamaktadır.

Başvuru formu için tıklayınız.

E-posta ile bize başvurmak için tıklayınız.